Creavit’ten 20 milyon dolarlık yeni yatırım

Türkiye’nin global banyo markası Creavit, pandemi döneminde de yatırımlarına devam ediyor.

Türkiye’nin global banyo markası Creavit, pandemi döneminde de yatırımlarına devam ediyor.

50 yıldan fazla sektör deneyiminden güç alarak ıslak mekan ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ve altı ayrı ürün kategorisinde, banyosunda konfor ve estetik arayan herkes için çözümler üreten Creavit, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini genişletmek amacıyla yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırım hamlesi başlattı. Bu yatırım sonucunda üretim kapasitesini %45-50 oranında artırmayı hedefleyen Creavit, 5 kıtada 65 ülkede değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve pazar payını yükseltmek için çalışmalarına devam ediyor. Yeni yatırımla, üretim hattındaki basınçlı döküm makinesinden döküm tezgahlarına, sırlama robotlarından fırınlara kadar tüm bölümlerde üretimde yüksek öneme sahip ekipman sayısını önemli ölçüde artıran Creavit, kapalı üretim alanını ise 200.000 metrekareden 230.000 metrekareye çıkarıyor.

Creavit Genel Müdürü Hasan Tuzcuoğlu, bu süreçle ilgili olarak; Creavit’in 2015 yılından bu yana her yıl gerek kapasiteye, gerek teknolojiye, gerekse insan kaynağına yatırım yapmaya devam ettiklerini, 2021 yılı yatırımlarıyla araştırma geliştirme süreçlerini daha da ilerleterek, tüketicilerin tercihlerini en iyi şekilde algılayıp, ihtiyaçlar doğrultusunda hijyen odaklı, inovatif ve fonksiyonel ürünler geliştirmeye ve üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Creavit Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çanakcı ise, yaptıkları yatırımlarla ihracat rakamlarını daha da artırmayı ve Türkiye ekonomisine katkı yapmaya devam etmek istediklerini aktardı.

hasan_tuzcuoglu

Hibya Haber Ajansı

Okunma